KONTAKT +48 531 837 296

Osteopatia kobiet w ciąży

PRZYGOTOWANIE DO PORODU

Przygotowując kobietę do porodu oceniamy wszystkie obszary w ciele, które muszą dobrze funkcjonować w czasie porodu.
Jeśli kręgosłupa i miednica przyszłej mamy są w dobrej pozycji i wszystkie odpowiednie mięśnie w odpowiednim napięciu, proces narodzin będzie ułatwiony.
Leczenie ma na celu przygotowanie ciała do procesu porodu. Możemy również doradzić ćwiczenia rozciągające odpowiednich mięśni i/lub ćwiczenia wzmacniające postawę które pomogą uporać się w bólach porodowych.

OSTEOPATYCZNE WSPARCIE W CZASIE CIĄŻY

Ciąża to wyjątkowy i wymagające doświadczenie dla każdej kobiety. Jej ciało zmienia się szybko i musi dostosować się do zmian hormonalnych a miednica, klatka piersiowa i narządy wewnętrzne zmieniają swoje ułożenie, aby dostosować się do rozwijającego się w macicy dziecka. Niektóre kobiety mogą zauważyć, że dostosowanie to nie jest tak proste, jak być powinno. Czasami wynika to z wcześniejszych urazów lub nadmiernych wymagań w innych miejscach Jej życia (np.praca lub/i wychowanie starszych dzieci).

Wiele kobiet doświadcza bólu pleców w czasie ciąży, ale także może wystąpić jeden lub więcej z następujących dolegliwości:

– Poranne mdłości
– Zgaga
– Rwa kulszowa
– Ból miednicy
– Opuchnięte dłonie i stopy

Osteopatyczne leczenie jest delikatne i ma na celu pomóc ciału łatwiej dostosować się do zmian.

Leczenie osteopatyczne w czasie ciąży, (szczególnie w końcowym jej etapie) niezależnie od leczonej głównej dolegliwości:

– pomaga dziecku w uzyskaniu odpowiedniej pozycji w kanale rodnym co znacząco ułatwia poród
– powoduje odpowiednie ustawienie kości miednicy, co zmniejsza dolegliwości bólowe w czasie porodu
– wpływa na zmniejszenie ilości komplikacji
– pomaga zlikwidować bóle kręgosłupa i głowy oraz wahania nastrojów i tkliwość piersi
– wpływa na poprawę jakości snu i oddychania

Osteopatia w czasie ciąży to zdrowsza mama i zdrowsze dziecko.

OPIEKA POPORODOWA

Zrozumienie, jak każdy proces narodzin przebiega, pomaga nam w opracowywaniu spersonalizowanego planu leczenia poporodowego. Zaleca się leczenie po porodzie, aby uchronić matkę przed depresja poporodową i przyśpieszyć dojście do pełnej sprawności oraz pomóc w problemach z laktacją. Niwelując poporodowe dolegliwości możemy uniknąć niepotrzebnych komplikacji w przyszłości.

Leczenie pomaga uniknąć bolesności mięśni wynikających z pozycji w trakcie karmienia i opieki nad dzieckiem. Inne problemy poporodowe, takie jak bóle głowy, bóle kości ogonowej i bóle miednicy na ogół reagują bardzo dobrze na osteopatycznego leczenia.

Równoważenia napięć przyczynia się do coraz większej pewności siebie oraz zwiększa witalność pomagając młodej mamie w pełni cieszyć się nowo narodzonym dzieckiem a jest to bardzo szczególny czas w życiu każdej kobiety.

ciaza